Βαλτοτόπι – Αργυρούπολη 3-2

Σ’ ένα παιχνίδι που ο Ηρακλής αδίκησε τον ευατό του, ηττήθηκε από έναν μέτριο αντίπαλο. Από νωρίς, στο πρώτο λεπτό κιόλας, οι γηπεδούχοι έπιασαν στον ύπνο τους ανιπάλους και άνοιξαν το σκορ. Η απάντηση ήταν άμεση με τον Μπάμπη Μιχαηλίδη να ισοφαρίζει σε 1-1 που ηταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος από τραγικό λάθος της άμυνας οι γηπεδούχοι βρέθηκαν και πάλι μπροστά στο σκορ με 2-1. Από κει και πέρα ο Ηρακλής προσπάθησε για την ανατροπή έχοντας αρκετές καλές στιγμές. Η ισοφάριση ήρθε απο απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ του Σαββίδη και ενώ η ομάδα πέρασε μπροστά να ολοκληρώσει την ανατροπή, στο τέλος ήρθε το λάθος από τον τερματοφύλακα να ελαχιστοποιησει τις ελπιδες για ένα θετικο αποτέλεσμα. Στο 2-2 ο διαιτητής Ανθρακίδης ο οποίος επέτρεψε το σκληρό παιχνίδι από πλευράς γηπεδούχων, αρνήθηκε να δώσει πέναλτυ εις βάρος τους όταν η μπάλα από σέντρα χτύπησε καθαρά σε απλωμένο χέρι αμυνομένων.

{gallery}iraklis/photos/2011-12/VALTOTOPI-HRAKLHS 3-2 22-10-2011:::1:::{/gallery}

ΗΡΑΚΛΗΣ : Ντόκα, Ξενίδης, Ζαραλής, Περπερίδης, Τσαχαλίδης, Χειμωνίδης, Αντωνιάδης, Σαββίδης, Μιχαηλίδης Χ., Παπαδόπουλος(Μιχαηλίδης Θ.), Τσαχουρίδης.

Σκόρερ : Μιχαηλίδης Χ. & Σαββίδης Κ.

Περισσότερες φωτογραφίες εδώ.

Την επόμενη αγωνιστική, το Σάββατο 29/10 στις 16:00, ο Ηρακλής υποδέχεται την Αναγένηση Πλαγιάς.