altΗρακλής Αργυρούπολης – Πάικο Γουμένισσας 2-3.

Αργησε να αντιδράσει ο Ηρακλής και δεν κατάφερε να πάρει την ισοπαλία που δικαιούταν. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με δυο τέρματα στο δευτερο μέρος καθώς το πρώτο μισό ήταν στείρο. Το τρίτο τέρμα για το Πάικο επιτεύχθηκε – ενώ αγωνιζόταν με 10 παίκτες – με τον πρώτο βοηθό να μην βρίσκεται στην σωστή θέση και να μην καταλογίζει σε θέση οφσάιντ τον σκόρερ. Το τελευταίο 15λεπτο αντέδρασε ο Ηρακλής και με δυο τέρματα του Παπάκη μείωσε σε 2-3 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα αν και χάθηκαν ευκαιρίες για την ισοφάριση.

Εθνικός Αξιούπολης – Ηρακλής Αργυρούπολης 1-0.

Η χειρότερη φετινή εμφάνιση του Ηρακλή έγινε στην Αξιούπολη, σε ένα παιχνίδι με δυνατό αέρα, πολύ κρύο και λίγες ευκαιρίες. Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν στο πρώτο μέρος, με απευθείας εκτέλεση φάουλ έξω από την περιοχή και την βοήθεια του αέρα. Ο Ηρακλής είχε μια καλή στιγμή, με τον Παπάκη να μην μπορεί να νικήσει τον Τσονογλου. Στην προσπάθεια να ισοφαρίσει η ομάδα, οι γηπεδούχοι βγήκαν στην κόντρα και θα μπορούσαν να διευρύνουν το σκορ αλλά ο νεαρός τερματοφύλακας Σιδηρόπουλος ήταν εκεί αντιδρώντας σωστά.

Ηρακλής Αργυρούπολης – Απόλλων Πευκοδάσους 3-4.

Πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ο διαιτητής Καζακίδης, ο οποίος συνέδραμε καθοριστικά στην νίκη του Απόλλωνα. Σκορ ημιχρόνου 1-3 με το 1-2 να επιτυγχάνεται με οφσάιντ ! Το τέρμα για τον Ηρακλή ο Τακαβάκης, ο οποίος ισοφάρισε στο 4′ το τέρμα του Καρακόλεφ που σημειώθηκε στο 1′ ! Στο δεύτερο μισό ο Ηρακλής μπήκε αποφασισμένος για την ανατροπή αλλά δεν λογάριασε την κακή διαιτησία του Καζακίδη. Αρχικά μείωσε σε 2-3 με τον Σερταρίδη, ο οποίος με κεφαλια έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του αντίπαλου τερματοφύλακα. Σε αυτό το σημείο ο Καρακόλεφ κάνει σκληρό μαρκάρισμα προκαλώντας τον Αγγελο Ευθυμιάδη, με τον διαιτητή να του χαρίζει την κιτρινη κάρτα η οποία ήταν δεύτερη και να αποβάλει σωστά τον Ευθυμιάδη ο οποίος αντέδρασε εξυβρίζοντας τον αντίπαλο. Παρόλα αυτά ο Ηρακλής ισοφάρισε με τον Τακαβάκη σε 3-3 και έδειχνε με την αγωνιστική του εικόνα πως θα πάρει τελικά την νίκη, αλλά ο διαιτητής είχε άλλη άποψη κλέβοντας την παράσταση με την υπόδειξη ανύπαρκτου πέναλτυ. Σε αυτή του την ενέργεια υπήρξαν έντονες διαμαρτυρίες από τους παίκτες του Ηρακλή με αποτέλεσμα να μην συγκρατήσει τα νεύρα του ο Ανέστης Παπαδόπουλος και να αποβληθεί. Ετσι ο Ηρακλής αγωνιζόμενος με 9 αν και είχε ευκαιρίες, δεν κατάφερε να ισοφαρίσει.

Ατρόμητος Π.Αγιονερίου – Ηρακλής Αργυρούπολης 5-0.

Στον απόηχο της 11ης αγωνιστικής, με δυο κόκκινες, δυο βασικές ελλείψεις και δυο τραυματισμούς, ο Ηρακλής ήταν καλύτερος στο πρώτο μέρος αλλά οι γηπεδούχοι ήταν εύστοχοι στο 43΄ κάνοντας το 1-0 που ήταν σκορ ημιχρόνου. Στο δεύτερο μισό το 2-0 δεν άργησε να γίνει με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή. Σε αυτό το σημείο φάνηκε η κόπωση και η έλλειψη ψυχικών αποθεμάτων και ο Ηρακλής έδωσε ευκαιρία στους νεαρούς Μουρατίδη και Λαζαρίδη να αγωνιστούν. Οι γηπεδούχοι δεν κατέβασαν ταχύτητα σε αντίθεση με τους φιλοξενούμενους με αποτέλεσμα το 5-0 να έρχεται φυσιολογικά.