altΚιλκισιακος – Ηρακλής 4-0.

Την περασμένη Τετάρτη στις 4 μ.μ. πραγματοποιήθηκε ο αγώνας κυπέλλου με τον Κιλκισιακό στο Σταυροχώρι. Ο Ηρακλής είδε το παιχνίδι ως προπόνηση – προετοιμασία για τον εντός έδρας αγώνα της 2ης αγωνιστικής με την Κρηστώνη και αυτό εξαιτίας της συμμετοχής του Ν. Αγιονερίου στον θεσμό. Δεν αγωνίστηκαν ο τιμωρημένος Γαβριηλίδης και ο τραυματίας Τσαχουρίδης, ενώ η πρώτη αλλαγή ήταν αναγκαστική μιας και ο τερματοφύλακας Γεωργιάδης χτύπησε στον ώμο. Το σκόρ είναι πλασματικό μιας και στην επανάληψη και ενώ το ημίχρονο έληξε 2-0, ο Ηρακλής είχε 3-4 καλές ευκαιρίες τις οποίες δεν εκμεταλλεύτηκε κατάλληλα. Στον αντίποδα ο Κιλκισιακός ήταν αποτελεσματικός και πέτυχε αλλά δύο τέρματα, με το βαρύ 4-0 να είναι το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Κωτάκης) : Γεωργιάδης (Παπαδόπουλος Χρ.), Τακαβάκης Οδ.(Νικολαιδης Δημ.),Φιλιππίδης, Μιχαλόπουλος, Ευθυμιάδης, Ασημακίδης(Λουνής), Σερταρίδης, Παπάκης, Παπαδόπουλος Αν., Τακαβάκης Γ., Λαδάς.