altΣε ανοδική πορεία ο Ηρακλής !

Σε σταθερή ανοδική πορεία βρίσκεται ο Ηρακλής συλλέγοντας 4 βαθμούς με την έλευση του 2015 δηλαδή σχεδόν όσους είχε μαζέψει τον πρώτο γύρο (5). Στις 3 Ιανουαρίου υποδέχτηκε τις Καστανιές στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής καταφέρνοντας να κατακτήσει τη νίκη με σκορ 4-2. Στις 10 Ιανουαρίου αγωνίστηκε με τον πρωτοπόρο Κιλκισιακό όπου ηττήθηκε 3-0 και χθές 17 του μηνός παραχώρησε ισοπαλία στον εντός έδρας αγώνα με την Επτάλοφο στο στείρο 0-0.

Στο νικηφόρο παιχνίδι με τις Καστανιές ο Ηρακλής προηγήθηκε στο ημίχρονο 3-1 με τέρματα των Μιχαηλίδη (2) και Παπάκη και στην επανάληψη αφού μείωσαν οι Καστανιές σε 3-2 ο Λαδάς με προσωπική ενέργεια διαμόρφωσε το τελικό 4-2. Στο παιχνίδι με τον Κιλκισιακό οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι και έφτασαν στην νίκη με τέρματα των Κουρτίδη(22΄), Λογγινίδη(πεν 38′) και Τακαβάκη(82′). Στο χθεσινό ντέρμπυ ο Ηρακλής ήταν καλύτερος, είχε αρκετές ευκαιρίες και αφού δεν κατάφερε να σκοράρει παραχώρησε το βαθμό της ισοπαλίας στην αξιόμαχη Επτάλοφο.

Την επόμενη αγωνιστική ο Ηρακλής αγωνίζεται στο Σταυροχώρι με την Κρηστώνη.