alt

Καμπάνη – Αργυρούπολη 2-2

Ο ισχυρός αέρας δεν επέτρεψε στους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων να παίξουν σύμφωνα με τις δυνατότητές τους με αποτέλεσμα να μοιραστούν τον βαθμό της ισοπαλίας, έχοντας ο καθένας από ένα ημίχρονο.

Ο Ηρακλής, που παρέμεινε για έναν ακόμα εκτός έδρας αγώνα χωρίς νίκη (έχει να γευθεί τη χαρά της από τις 1 Οκτωβρίου 2011), έμεινε πίσω στο σκορ στο ημίχρονο με 2-0 όταν και οι γηπεδούχοι είχαν τον αέρα με το μέρος τους.

Στην επανάληψη οι ρόλοι αντιστράφηκαν με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν σχετικά νωρίς με τον Μπάμπη Μιχαηλίδη και
τον Αλέξανδρο Σκέρα. Στο υπόλοιπο 25λεπτο του αγώνα οι δυο ομάδες προσπάθησαν για την νίκη χωρίς να καταφέρνουν να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα για τρίτη φορά αν και χάθηκαν αξιόλογες ευκαιρίες και από τις δυο μεριές.

Έτσι το τελικό σφύριγμα του διαιτητή Τσαλουχίδη άφησε μια πικρόγλυκη γεύση για την ομάδα μας καθώς κάνει αντιληπτό πως η συνέχεια θα είναι πολύ δύσκολη αρχής γενομένης από το Σαββατιάτικο παιχνίδι με την Βάθη.

{gallery}iraklis/photos/2011-12/KAMPANH-HRAKLHS 2-2 03-03-2012:::1:::{/gallery}

ΗΡΑΚΛΗΣ: Γκιτόγλου, Ξενίδης, Σκέρα, Τσαχαλίδης, Παρασκευόπουλος, Τσαχουρίδης, Παπαδόπουλος, Αναστασιάδης, Μονέ, Μιχαηλίδης Χ., Λουκοβίτης.