altΒαφειοχώρι – Αργυρούπολη 2-0.

Σε ένα παιχνίδι μέτριο ο Ηρακλής δεν μπόρεσε να πάρει κάτι θετικό καθώς τα λάθη από πλευράς διαιτησίας διευκόλυναν το Βαφειοχώρι να φτάσει στην επικράτηση.

Στο πρώτο μισό και ενω το σκορ δεν είχε ανοίξει, ο διαιτητής αρνήθηκε να καταλογίσει πέναλτυ σε καθαρή ανατροπή του Παπαδόπουλου μέσα στην περιοχή. Στο μισάωρο περίπου μόνο ο ίδιος είδε φάουλ έξω από την περιοχή υπέρ  των γηπεδούχων, από το οποίο προήλθε το πρώτο τέρμα. Το ημίχρονο βρήκε το Βαφειοχώρι να προηγείται με 2-0, σκορ το οποίο ήταν και το τελικό καθώς ο Ηρακλής δεν μπόρεσε να σημειώσει κάποιο τέρμα που να του έδινε ελπίδες για κάτι καλύτερο. Είχε καλές στιγμές με τον Βέργο, τον Κωττάκη αλλά και τον Λαδά ο οποίος στην μεγαλύτερη ευκαιρία για τον Ηρακλή έστειλε την μπάλα λίγο έξω από το κάθετο δοκάρι του Ζάικου. Από πλευράς γηπεδούχων χάθηκαν αρκετές ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο με σπουδαιότερες δύο δοκάρια ένα οριζόντιο και ένα κάθετο.

ΗΡΑΚΛΗΣ: Ζήσης, Μόνης, Μουρατίδης Γ, Ευθυμιάδης, Μουρατίδης Αλ., Κωττάκης, Πολύμερος(Αντωνιάδης), Παπαδόπουλος(Χειμωνίδης), Μύττης, Βέργος, Λαδας.

Επόμενη αγωνιστική : Αργυρούπολη – Αγ.Χαράλαμπος (29/03/14).