alt

Φύσκα – Αργυρούπολη 1-4.alt

Με τον Ρενάτο Πρόγκια σε μεγάλα κέφια ο Ηρακλής, προσπέρασε το εμπόδιο του ομώνυμου του στην Φύσκα, νικώντας με 1-4.

Στο πρώτο μέρος και σχετικά νωρίς έγινε το 0-1, με τον Κώστα Φυλακτάκη να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα έπειτα από μεταβίβαση του Πασχάλη Παπάκη. Το δεύτερο τέρμα δεν άργησε να ρθεί με τον Ρενάτο Πρόγκια να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του σουτάροντας μέσα από την περιοχή. Πριν την λήξη του ημιχρόνου οι γηπεδούχοι με σουτ εντος περιοχής κατάφεραν να μειώσουν σε 1-2, το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μισό η ανωτερότητα της Αργυρούπολης αποδείχτηκε με την επίτευξη δυο ακόμη τερμάτων από τον Ρενάτο Πρόγκια. Το 1-3 ήρθε με ωραία ενέργεια του Ευθύμη Καλαντζή και πάσα “πάρε βάλε” και το τελικό 1-4 με ατομική ενέργεια του mvp της συνάντησης Πρόγκια.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Ζησόπουλος): Σιδηρόπουλος, Τορνικίδης, Ευθυμιάδης Θ., Πρόγια, Χαριτωνίδης, Δαγκλιάρης, Φωτιάδης(Καλαντζής), Ευθυμιάδης Χ(Ροσούπκο), Τσαχουρίδης, Παπάκης, Φυλακτάκης.