altΔύο στα δύο ο Ηρακλής!

Αν και δεν έπιασε καλή απόδοση στα δυο πρώτα παιχνίδια, ο Ηρακλής κατάφερε να πάρει τους έξι βαθμούς νικώντας Καστανιές εντός και Αξιούπολη εκτός έδρας.

Την πρώτη αγωνιστική νίκησε με το ευρύ 4-0 την ομάδα των Καστανιών, με το σκορ στο ημίχρονο να είναι 0-0. Στο δευτερο μέρος το σκορ άνοιξε ο Στάθης Παπαδόπουλος στο 50′, για να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδος του ο Πασχάλης Παπάκης. Στη συνέχεια έπειτα από σουτ του ίδιου η μπάλα χτυπησε σε αντίπαλο και σημειώθηκε το τρίο τέρμα για τον Ηρακλή, με τον Μπάμπη Μιχαηλίδη να βάζει το κερασάκι στην τούρτα περνώντας όλη την άμυνα και τον αντίπαλο τερματοφύλακα γράφωντας το τελικό 4-0.

Την δεύτερη αγωνιστική ο Ηρακλής ταξίδεψε στην Αξιούπολη να αντιμετωπίσει τον Εθνικό. Στο πρώτο μέρος ο Ηρακλής είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και την μεγαλύτερη ευκαιρία του αγώνα με τον Παπάκη ο οποίος έστειλε την μπάλα στο κάθετο δοκάρι λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος κόντρα στη ροή του αγώνα ο Εθνικός βγήκε στην αντεπίθεση και κατάφερε να προηγηθεί με ωραία ενέργεια του νεαρού Καλαιτζίδη. Η αντίδραση ήταν άμεση και ο Ηρακλής ισοφάρισε με σουτ εντός περιοχής του Πασχάλη Τσαχουρίδη. Ο Ηρακλής συνέχισε να πιέζει έχοντας και δεύτερο δοκάρι με τον Αλέξη Φωτιάδη και το γκολ της νίκης να σημειώνεται με εύστοχο κτύπημα πέναλτι του Κώστα Φυλακτάκη, σε ανατροπή του Στάθη Παπαδόπουλου. Να σημειωθεί πως ο Εθνικός βρέθηκε άλλες δυο φορές στην αντεπίθεση με τον τερματοφύλακα της ομάδας Αλέξη Σιδηρόπουλο να δηλώνει παρών.

Επόμενη αγωνιστική : Αργυρούπολη – Γερακαριό Σάββατο 6/10 στις 4μ.μ.