altΑργυρούπολη – Φύσκα 6-2.alt

Με το δεξί και στο πρωτάθλημα ο Ηρακλής υπερπηδώντας το εμπόδιο του συνονόματου Ηρακλή Φύσκας με 6-2.

Το σκορ άνοιξε νωρίς στο 10′ με εύστοχο κτύπημα πέναλτυ ο Κώστας Φυλακτάκης έπειτα από χέρι αμυντικού. Στην συνέχεια και για το υπόλοιπο του πρώτου μισού ο Ηρακλής δεν ήταν συγκεντρωμένος κ αναλώθηκε σε χαμένες ευκαιρίες. Ετσι έδωσε το δικαίωμα στους φιλοξενούμενους να ισοφαρίσουν στις καθυστερήσεις με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Η ισοφάριση αφύπνησε τον Ηρακλή ο οποίος μπήκε στο δεύτερο ημίχρονο δυνατά και τελείωσε σχετικά νωρίς το παιχνίδι, αρχικά (46΄) με απευθείας εκτελεση φάουλ του Ανδρέα Σερταρίδη και με ωραίο βολ πλανέ του Αλέξη Φωτιάδη (55). Λίγο αργότερα ο ίδιος παίκτης με παρόμοιο τρόπο διαμόρφωσε το σκορ σε 4-1. Τα δυο τελευταία τέρματα επιτεύχθηκαν με σουτ εντος περιοχής απο τον Πασχάλη Παπάκη. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν νωρίτερα σε 5-2 με ωραίο πλάγιο σουτ εντός περιοχής.

ΗΡΑΚΛΗΣ : Μαυρόπουλος, Πρόγια, Ευθυμιάδης Θ., Χαριτωνίδης(79′ Βασιλειάδης Σ.), Φωτιάδης, Σερταρίδης, Λουνής, Τσαχουρίδης, Παπάκης, Φυλακτάκης (77′ Κουρουκλίδης), Ευθυμιάδης Χ(45′ Δαλακλής).