altΗ ομάδα του Ηρακλή σας καλωσορίζει στην επαναλειτουργία της ιστιοσελίδας της !

Η χρονία ξεκίνησε με το δεξί για την ομάδα μας, με πρώτο επίσημο παιχνίδι αυτό του κυπέλλου με την Επτάλοφο, στο οποίο αναδείχθhκε νικήτρια με τέρμα του Γιώργου Βέργου.

Στην δεύτερη φάση του κυπέλλου η κλήρωση έβγαλε αντίπαλο την ομάδα των Μουριών, σε παιχνίδι εκτός έδρας, στο οποίο ο Ηρακλής ηττήθηκε στο τελευταίο 15λεπτο με 2-0.

Για την πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος ο Ηρακλής υποδέχτηκε τον Μ.Αλέξανδρο Ν.Γυναικοκάστρου με τις δυο ομάδες να μοιράζονται γκολ και βαθμούς. Το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο στο μεγαλύτερο μέρος του με τον Ηρακλή να προηγείται στο 30′ με κεφαλιά του Μπάμπη Μιχαηλίδη για να ισοφαρίσουν οι φιλοξενούμενοι λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου με σουτ του Περδικίδη.

Στο δεύτερο μέρος ο Ηρακλής προσπάθησε να πάρει τα ηνία του αγώνα και πάλι, χωρίς αυτό να συμβεί. Αντίθετα μάλιστα έμεινε με 10 παίκτες από επιπολαιότητα και απώλεια ψυχραιμίας από τον Μιχάλη Νικολαίδη ο οποίος σωστά αποβλήθηκε. Από την στιγμή που έμεινε με 10 παίκτες ο Ηρακλής, ήταν πολύ καλύτερος από τον αντίπαλο και άξιζε την νίκη καθώς πίεσε, δημιούργησε ευκαιρίες, αλλά ο διαιτητής αρχικά αρνήθηκε να υποδείξει το καταφανέστατο πέναλτυ που έγινε σε μαρκάρισμα στον Μιχαηλίδη και στη συνέχεια ακύρωσε λανθασμένα τέρμα, έπειτα από υπόδειξη του πρώτου βοηθού, το οποίο επιτεύχθηκε με σουτ του Ευθυμιάδη.