altaltΑργυρούπολη – Χέρσο 1-1

Παίζοντας με τον ουραγό της κατηγορίας στην έδρα τους οι παίκτες του Ηρακλή Αργυρούπολης δεν κατάφεραν να πάρουν τη νίκη και έχασαν άλλους δύο βαθμούς, παραχωρώντας ισοπαλία 1 – 1 στο Χέρσο.

Για άλλη μια φορά ο Ηρακλής ήταν κακός στο πρώτο μέρος με αποτέλεσμα να βρίσκεται πίσω στο σκορ και με την πλάτη στον τοίχο. Οι φιλοξενούμενοι είχαν την τύχη να σκοράρουν στα πρώτα λεπτά του αγώνα έπειτα από αδράνεια της αντίπαλης άμυνας και του τερματοφύλακα με κοντινό σουτ του Καρυπίδη. Αντίδραση δεν υπήρξε στην συνέχεια με το Χέρσο να είναι πιο απειλητικό αλλά χωρίς να καταφέρνει τίποτε το ιδιαίτερο.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυναμικά στην επανάληψη και στο πρώτο κιόλας λεπτό ισοφάρισαν με σουτ του Γιώργου Μουρατίδη. Χρόνος υπήρχε αρκετός μέχρι τη λήξη του αγώνα αλλά αν και ανώτεροι οι γηπεδούχοι δεν ήταν και ουσιαστικοί, έπεξαν αγχωμένα με γεμίσματα γεγονός που δεν βοήθησε να φτάσουν στην νίκη. Μπορεί ο διαιτητής της αναμέτρησης να αρνήθηκε να υποδείξει δυο πέναλτυ, τη μία σε ανατροπή του Ευθυμιάδη και την αλλη σε χέρι αμυνόμενου στο τελευταίο τέταρτο, αλλά αυτό δεν αποτελεί άλλοθι για την ισοπαλία που πονάει σαν ήττα. Η απόδοση των παικτών στο πρώτο μέρος θα έπρεπε να είναι εκείνη που θα έδινε τους τρεις βαθμούς της νίκης και την ευκαιρία να αγωνιστούν και οι νεότεροι στο δεύτερο.

Τέλος όμως τα λόγια, το πρωτάθλημα συνεχίζεται και την επόμενη αγωνιστική ο Ηρακλής ταξιδεύει στην Γουμένισσα με σκοπό να πάρει κάτι απο το παιχνίδι, ανακτώντας το χαμένο έδαφος.

ΗΡΑΚΛΗΣ : Ζήσης, Μουρατίδης Αλ, Μουρατίδης Γ., Νικολαιδης, Μόνης, Ευθυμιάδης, Λαδάς(Πολύμερος), Τσαχουρίδης(Παπαδόπουλος), Λουκοβίτης(Χειμωνίδης), Βέργος,  Μιχαηλίδης.