altΑργυρούπολη – Γουμένισσα 0-3.

Δεν κατάφερε να πάρει κάτι από το Σαββατιάτικο παιχνίδι ο Ηρακλής, μιας και ηττήθηκε από το Πάικο με 3-0. Το σκορ για το Πάικο άνοιξε ο Τομπατζίδης όταν αμαρκάριστος βρέθηκε στην κατάλληλη θέση και με κεφαλιά έκανε το 0-1, το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος και για 25 λεπτά ο Ηρακλής είχε την υπεροχή απλά αποδείχτηκε φλίαρη καθώς δεν κατάφερε να σκοράρει και να ισοφαρίσει στις ευκαιρίες που του δόθηκαν. Η ατιμωρησία από τον διαιτητή κράτησε τους φιλοξενούμενους με 11 στον αγώνα και αυτό έπαιξε το ρόλο του στην έκβαση του αγώνα. Η Γουμένισσα διπλασίασε τα τέρματά της με τον Σαμαρά, με τους γηπεδούχους να έχουν πολλά παράπονα γιατί ο συμπαίκτης του Σαβελιδης,που έκανε την πάσα, την είχε πάρει με το χέρι. Το σκορ έκλεισε και πάλι ο Τομπατζίδης με τους γηπεδούχους να μην καταφέρνουν να πάρουν κάτι θετικό από την αναμέτρηση και να μένουν με την πικρία της αντιμετώπισης του διαιτητή αλλά και του ενός επόπτη που ήταν εκτός χρόνου και τόπου.

Η προσπάθεια συνεχίζεται για τον Ηρακλή που ταξιδεύει το Σάββατο στην πρωτοπόρο Πλαγιά.