altΒαφειοχώρι – Αργυρούπολη 0-5.alt

Εύκολο απόγευμα είχε ο Ηρακλής το Σάββατο 10 Οκτωβρίου στο Βαφειοχώρι. Το αρνητικό του παιχνιδιού, ο τραυματισμός του Γιώργου Τακαβάκη ο οποίος αναλογα με την σοβαρότητά του θα κρίνει την συμμετοχή του στον επόμενο εντός έδρας αγώνα με την Μεγ. Βρύση.

Για την ιστορία, το σκορ άνοιξε ο Γιώργος Τακαβάκης στο 10′ με πέναλτυ το οποίο έγινε στον ίδιο από τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Στο 30′ ηταν η σειρά του Ανδρέα Λαδά να σκοράρει διαμορφώνοντας το 0-2,το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη σημειώθηκαν άλλα τρία τέρματα δύο από τον Τακαβάκη, ο οποίος έκανε χατ-τρικ, και ένα από τον Λαδά.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Κωτάκης) : Γαβριηλίδης, Τακαβάκης Οδ., Ασημακίδης, Φιλιππίδης(Μιχαλόπουλος), Ευθυμιάδης, Τσαχουρίδης, Λαδάς, Σερταρίδης(Νικολαιδης Δημ.), Τακαβάκης Γ., Παπάκης, Παπαδόπουλος Αν.(Μουρατίδης Χ.) .

Επόμενη αγωνιστική: ΗΡΑΚΛΗΣ – Μεγ. Βρύση 17 Οκτωβρίου στις 4 μ.μ.