altΑγ. Χαράλαμπος – Αργυρούπολη 4-1

Κατώτερος του αναμενόμενου ο Ηρακλής υπέστη βαριά ήττα στον Αγ. Χαράλαμπο με 4-1 μη προβάλλοντας ουσιαστικά αντίσταση και πλέον η βαθμολογική θέση του γίνεται πιο δύσκολη, καθώς υποχώρησε στην 11η θέση.

Το σκορ του πρώτου ημιχρόνου ήταν 3-0 με τα λάθη στην άμυνα να κάνουν πιο εύκολο το έργο των γηπεδούχων.

Στην επανάληψη ο Ηρακλής δεν παρουσίασε καμία βελτίωση και χωρίς να προβάλει την παραμικρή αντίσταση δέχτηκε και τέταρτο τέρμα. Το γκόλ της τιμής για τον Ηρακλή ο Μπάμπης Μιχαηλίδης.

Το συγκεκριμένο παιχνίδι πρέπει να το ξεχάσει γρήγορα ο Ηρακλής, να δώσει σημασία στο επόμενο με το Πολύκαστρο και να σταθεί με αξιοπρέπεια όπως αρμόζει στην ιστορία του.

ΗΡΑΚΛΗΣ: Ζήσης, Μουρατίδης Α.(Πολύμερος), Ανανιάδης(Μόνης), Αρβανίτης, Ευθυμιάδης, Μουρατίδης Γ.(Κωφίδης), Νικολαιδης, Μιχαηλίδης, Βέργος, Παπαδόπουλος, Λαδας.