altΜάνδρες – Αργυρούπολη 3-1

Ο Ηρακλής με την εμφάνισή του στο παιχνίδι του Σαββάτου δεν κατάφερε να παρει κάτι θετικό και αυτό γιατί παρουσίασε αδυναμίες στην αμυντική του λειτουργία σε καίριο σημείο του αγώνα.

Το πρωτο μέρος ήταν αναγνωριστικό χωρίς να καταφέρει κανείς να ανοίξει το σκορ και τις δυο ομάδες να πάνε στα αποδυτήρια με το στείρο 0-0.

Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου οι Μάνδρες κέρδισαν πέναλτυ το οποίο απέκρουσε ο τερματοφύλακας Ζήσης. Σε αυτό το σημείο οι παίκτες του Ηρακλή αντί να ανέβουν ψυχολογικά και να αντιδράσουν δέχτηκαν δυο τέρματα σε μικρό χρονικό διάστημα. Αντίδραση υπήρξε μετά, με την μείωση του σκορ με εύστοχο κτύπημα πέναλτυ του Μιχαηλίδη αλλά και ευκαιρίες που χάθηκαν για την ισοφάριση, με χαρακτιριστική αυτή του Αλέξη Μουρατίδη ο οποίος δεν μπόρεσε από κοντά να στειλει την μπάλα στα δίχτυα και να αλλάξει τη ροή του αγώνα. Στο τελευταίο δεκάλεπτο και ενώ η ομάδα βγήκε να ισοφαρίσει δέχτηκε και τρίτο τέρμα με το 3-1 να σφραγίζει τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών.

ΗΡΑΚΛΗΣ : Ζήσης, Μουρατίδης Αλ., Μόνης(Αναστασιάδης), Αρβανίτης, Μουρατίδης Γ., Ευθυμιάδης, Χειμωνίδης(Λουκοβίτης), Τσαχουρίδης, Λαδάς, Μιχαηλίδης, Παπαδόπουλος(Βέργος).