altΚρηστώνη – Αργυρούπολη 2-2.

Για κάποιους αποτέλεσε αίσθηση και παράλληλα έκπληξη η ισοπαλία στον εκτός έδρας αγώνα με την Κρηστώνη. Για τον Ηρακλή όμως μόνο τυχαίο δεν ήταν το αποτέλεσμα καθώς δικαιούταν κάτι παραπάνω με την απόδοση και την παρουσία της ομάδας.

Από πολύ νωρίς φάνηκε η διάθεση της ομάδας με δυο ευκαιρίες από τον Μπάμπη Μιχαηλίδη μολις στο 3ο λεπτό. Στην δεύτερη μάλιστα χρειάστηκε η επέμβαση του αντίπαλου τερματοφύλακα αλλά και η βοήθεια του κάθετου δοκαριού. Στο επόμενο λεπτό (4′) ο νεοαποκτηθής Αγγελος Ευθυμιάδης είδε τον τερματοφύλακα εκτός θέσης και με ψηλοκρεμαστό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή άνοιξε το σκορ. Η ισοφάριση ήρθε για τους γηπεδούχους από τον Πότκα με κεφαλιά στο 35 και τις ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλες 1-1.

Στην επανάληψη η Κρηστώνη ευτύχισε να προηγηθεί στο 48′ με τον Φεντάκη με σουτ έξω από την περιοχή για να έρθει ο Μπάμπης Μιχαηλίδης με πολύ ωραίο σουτ να ισοφαρίσει στο 70′. Λίγο αργότερα υπήρξε καθαρή ανατροπή στον Παπάκη με τον διαιτητή του αγώνα να αρνείται την υπόδειξη του πέναλτυ.

Ετσι συνεχίστηκε η ανοδική πορεία της ομάδας έστω και με έναν βαθμό. Την ερχόμενη αγωνιστική ο Ηρακλής υποδέχεται το Ν. Γυναικόκαστρο