altΕπτάλοφος – Αργυρούπολη 5-1.

Σαν να μην ανέβηκε ποτέ στην Επτάλοφο ο Ηρακλής ηττήθηκε με το βαρύ 5-1, με την χείριστη εμφάνισή του να υποδικνύει πως δεν θα ξαναυπάρξει παρόμοια.

Στο 5ο μόλις λεπτό η Επτάλοφος άνοιξε το σκορ με κοντινή προβολη του Ρεμπετσιώτη έπειτα από αδράνεια της άμυνας. Το 2-0 έγινε στο 27′ όταν ο Ρωμανίδης εκμεταλλεύτηκε την ασταθή απόκρουση του Γεωργιάδη και πλάσαρε εύστοχα. Στο 30ο λεπτό ο Ηρακλής είχε δυο μεγάλες ευκαιρίες να μειώσει και να μπεί για τα καλά στο παιχνίδι. Αρχικά με τον Λαδά ο οποίος έχασε το κοντρολ προ κενής εστίας και ύστερα με τον Τακαβάκη ο οποίος σούταρε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Στο 43′ έγινε το 3-0 από τον Ευθυμιάδη το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος δεν άλλαξε κάτι για τον Ηρακλή και το 4-0 ήρθε στο 50′ με τον Τσαμτζίδη. Το γκολ της τιμής σημειώθηκε στο 67′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Σερταρίδη. Στο αμέσως επόμενο λεπτό ήρθε και το 5-1 από τον Ρωμανίδη ο οποίος διπλασίασε τα προσωπικά του τέρματα.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Κωτάκης) : Γεωργιάδης, Τακαβάκης Οδ.(Renato), Ασημακίδης(Aσανάκης), Ευθυμιάδης Θ., Τσαχουρίδης, Σερταρίδης, Μιχαλόπουλος, Λαδάς, Τακαβάκης Γ., Παπάκης, Φιλιππίδης(Μουρατίδης).

Επόμενη αγωνιστική : Ν. Γυναικόκαστρο – Ηρακλής Αργυρούπολης 14 Νοεμβρίου στις 3 μ.μ.