altΗ δεύτερη αγωνιστική για τα μπαράζ παραμονής επεφύλασσε εκπλήξεις καθώς το Βαλτοτόπι που έβγαλε διπλό στις Μουριές ηττήθηκε από τον Ακρίτα στην έδρα του και τις Μουριές να παίρνουν την νίκη με αντίπαλο τη Βάθη.

Στο Βαλτοτόπι οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 2-0 στο ημίχρονο. Στην επανάληψη ο Ακρίτας τριπλασίασε τα τέρματα του και 25 λεπτά πριν το τέλος έμεινε με 10 παίκτες, γεγονός που άλλαξε όλο το παιχνίδι. Το Βαλτοτόπι κατάφερε να μειώσει σε 2-3 και στις καθυστερήσεις να φτάσει κοντά στην ισοφάριση, πράγμα το οποίο δεν επιτεύχθη με τον Ακρίτα να παίρνει μία πολύτιμη γι’ αυτόν νίκη.

Στις Μουριές ο Εθνικός πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης επικρατώντας της Βάθης με 3-1 και με το ρεπό του Ηρακλή πέρασε στην τέταρτη θέση της ειδικής βαθμολογίας:

1) Βάθη 4

2) Βαλτοτόπι 4

3) Ακρίτας 4

4) Μουριές 3

5) Αργυρούπολη 1

Στα παιχνίδια για την άνοδο είχαμε την επικράτηση του Ν. Γυναικοκάστρου στην Πλαγιά και την ισοπαλία των Μανδρών με το Μαυρονέρι. Ρεπό είχε το Καμπάνη με την βαθμολογία να έχει ως εξής :