altΗΡΑΚΛΗΣ Aργυρούπολης – Κιλκισιακος 2-2.

Με ένα κακώς ακυρωθέν τέρμα, ένα πεναλτυ που δεν καταλογίστηκε σε κάθε ημίχρονο και ένα δοκάρι για τον Ηρακλή, το 2-2 φαντάζει πολύ φτωχό !

Ο Ηρακλής ξεκίνησε δυναμικά τον αγώνα έχοντας ένα τετ-α-τετ με τον Λαδά και ένα οριζόντιο δοκάρι με τον Τακαβάκη. Κοντρα στη ροή του αγώνα ο Κιλκισιακός ευτύχισε να προηγηθεί με τον Πόλυ Παπαδόπουλο έπειτα από λάθος συνεννόηση αμυντικού και τερματοφύλακα με υποψία επιθετικού φάουλ καθως υπήρχε επαφή με τον τερματοφύλακα στην μικρή περιοχή. Η ισοφάριση ήρθε με εύστοχο χτύπημα πέναλτυ από τον Γιώργο Τακαβάκη, το οποίο έγινε στον Ανδρέα Λαδά. Λίγο αργότερα υπήρξε και δεύτερο πέναλτυ το οποίο αρνήθηκε να υποδείξει ο διαιτητής της συνάντησης κ. Τσαλουχίδης. Στη συνέχεια ο Σωκράτης Παπαδόπουλος με κεφαλιά έκανε το 1-2 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.alt

Στην επανάληψη ο Κιλκισιακός είχε την ευκαιρία να κλειδώσει το παιχνίδι αλλά ήταν άστοχος όσες φορές έφτασε στην περιοχή του Ηρακλή. Η εκ νέου ισοφάριση από πλευράς Ηρακλή δεν άργησε να γίνει με τον διαιτητή να ακυρώνει καθαρό τέρμα του Τακαβάκη ως επιθετικό φάουλ, όταν ο Κετικίδης γλύστρησε ξεγελώντας τον. Το 2-2 έγινε με τον Μιχαλόπουλο ο οποίος έπιασε ασύλληπτο μακρινό σουτ και τον αντίπαλο τερματοφύλακα να μην μπορεί να αντιδράσει. Ο Ηρακλής θα είχε πραγματοποιήσει τρίτη συνεχόμενη ανατροπή στην έδρα του αν ο διαιτητής καταλόγιζε το πέναλτυ που έγινε λίγο πριν το τέλος της αναμέτρησης, όταν η μπάλα βρήκε καθαρά στο χέρι του Κετικίδη.

Η κακή διαιτησία στέρησε από τον Ηρακλή τους τρεις βαθμούς της νίκης και το 2-2 αφήνει μια πικρή γεύση καθώς ο Ηρακλής ήταν καλύτερος στο γήπεδο.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Κωτάκης) : Γεωργιάδης, Τακαβάκης Οδ.(Νικολαιδης), Ασημακίδης, Ευθυμιάδης Θ., Τσαχουρίδης, Σερταρίδης, Ευθυμιάδης Αγγ.(Μιχαλόπουλος), Λαδάς, Τακαβάκης Γ., Παπάκης, Παπαδόπουλος Αν.(Φιλιππίδης).

Επόμενη αγωνιστική : ΠΑΟΝΕ Επταλόφου – Ηρακλής Αργυρούπολης 7 Νοεμβρίου στις 3 μ.μ.